Úvod Názory a úvahy
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 0 až 2 °C. Zajtra zamračené, dážď so snehom, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -2 až 0 °C.

Názory a úvahy
Exkurzia do Budapešti PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka st.   
Štvrtok, 02 Jún 2011 16:58

Budapešť_2011__...
Budapešť_2011__03 Budapešť_2011__03
Po dlhých rokoch sme sa rozhodli zorganizovať školskú exkurziu so žiakmi našej základnej školy do zahraničia. Voľba padla na Budapešť. Hlavným cieľom exkurzie bola návšteva budapeštianskeho tropikária umiestneného v nemenovanom obchodnom centre a popri tom spoznať krásy maďarského hlavného mesta. 52 účastníkov zájazdu 31.5. 2011 o siedmej hodine ráno vyrazilo na zaujímavú cestu. Autobus bol vybavený klimatizáciou, takže cesta ubiehala príjemne. Štátnu hranicu sme prekročili v Štúrove po moste Márie Valérie. Z Ostrihomu do Budapešti to bolo už len na skok. Návšteva tropikária bola vedením školy pripravená vopred, takže so vstupom neboli žiadne problémy. Mimochodom tropikárium je vlastne minizoo, v ktorom sme mohli vidieť exotické, suchozemské aj morské živočíchy, tak ako žijú v skutočných prírodných podmienkach. Dokonca sme videli vo vode krokodíla, ktorý bol taký nažratý, že sa mu ani papula nechcela otvoriť, keď okolo neho plávali ryby. Tak mu treba :) Po prehliadke sme sa vydali na nákupy drobných suvenírov. Jeden darček pre maminu, jeden pre ocina. Ďaľšou zastávkou bola „Halás bašta“. V rozľahlej Budapešti ju bol problém nájsť. Túto úlohu nám pomohol zvládnuť GPS prístroj pána farára.

 

Posledná úprava Štvrtok, 02 Jún 2011 19:02
Čítať celý článok...
 
Regenerácia centrálnej zóny PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 07 Január 2011 15:30
námestie______2
námestie______2 námestie______2
Na žiadosť občanov zverejňujeme technický výkres centrálnej zóny - námestia. Projekt sa skladá zo štyroch častí: 1. Úprava verejných priestranstiev a prvkov verejnej zelene 2. Výstavba chodníka 3. Rekonštrukcia miestnych komunikácií - ulice Tabaková, Školská, Partizánska 4. Rekonštrukcia verejného osvetlenia - na námestí. Celý projekt by mal byť ukončený v júli 2011. Štúdie námestia a taktiež časť projektovej dokumentácie si môžete pozrieť tu.
Posledná úprava Piatok, 07 Január 2011 16:33
 
Drogy už aj na Skýcove??? PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 07 Január 2011 13:38
drogy__
drogy__ drogy__
Vážení spoluobčania, chcel by som Vás informovať, že v priebehu tohto týždňa ma bol navštíviť jeden spoluobčan a doniesol mi pokrčenú plechovku od energetického nápoja. Priznám sa, že ani sám som nevedel, čo mi to vlastne dáva do ruky. Plechovka bola vytvarovaná do válovčeka, ktorý bol prepichnutý niekoľkými dierkami a podľa všetkého slúži na fajčenie. Ťažko sa to opisuje, lepšie to bude vidieť na fotke, ktorá bude súčasťou tohto článku. Plechovka bola nájdena za horným obchodom. Poprosil ma, aby som Vás aj touto formou informoval o tejto skutočnosti. Ďakujem za prečítanie a dúfam že sa nám podarí aj s Vašou pomocou očistiť obec od podobných neduhov.  
Posledná úprava Piatok, 07 Január 2011 16:36
 
Pochvala PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Streda, 25 August 2010 18:22

Chcel by som pochvalit organizátorov 22. ročníka NPCH Zlatno - Skýcov za organizáciu tohtoročného pochodu. Mal veľmi peknú účasť, počastie bolo skvelé (to zariadil ten najvyšší) a aj hostia boli vyznamní, veď predseda NRSR a podpredseda parlamentu k nám nechodia každý deň. My tu nie sme len na kritiku, ale ked nieco vyjde, tak to vieme aj pochvalit. Hovoril som s viacerymi priamymi účastníkmi pochodu a vyslovili spokojnosť. 

Ďakujeme 

Posledná úprava Streda, 25 August 2010 18:22
 
Chceme byť informovaní II. PDF Tlačiť E-mail
Napísal Miroslav Ondrejka   
Streda, 11 August 2010 21:59
Dnes je 11.8. 2010 a je to už skoro mesiac, čo tu pán Zvolenský napísal článok s názvom "Chceme byť informovaní". Nie zo srandy sa môj článok volá skoro rovnako.

Obecné hody sú za rohom a pochod taktiež. Myslím si, že viacerí spoluobčania by sa radi dozvedeli pár informácií spojené s týmito udalosťami. Stále sa v tejto dedine dozvedám veci formou aká už bola spomínaná "jedna pani povedala". A presne takto to aj je. Jedna pani povedala, že kolotoče budú na malom futbalovom ihrisku pri škole. Škoda, že pani už nepovedala od kedy a do kedy tam budú. Ďalšia pani v obchode rozprávala, že na pochod príde p. Sulík a vraj zostane aj na dedinskú zábavu. Je to tak, alebo by ho tu tá pani len chcela mať ...? ... Pred pár dňami som išiel okolo autobusovej zástavky kde sa rozprávali ludia, že čo to vlastne ten báger na Partizánskej ulici kope. Výsledok bol taký, že sa musia spýtať robotníkov keď to chcú vedieť ... 

Ved je to smiešne aby občania vlastnej dediny nevedeli čo sa tu deje. A pritom stačí tak málo. Krátke informatívne články. Sú to úplne základné informácie.  Je velký problém vyrobiť plagát a zavesiť ho na vývesku v strede dediny? Je ťažké spísať program podujatia na pochod? Ved sú to činnosti, ktoré šikovnému človeku zaberú pár desiatok minút. Pýtate sa kto tie informatívne články bude písať? Hocikto, hocikto z organizátorov kultúrneho podujatia, účastník športového podujatia, fanúšik a tiež poslanci. Veď poslanci majú slúžiť občanom nie? 

Problém s informovanosťou sa netýka dvoch alebo troch ludí ktorí sa tu na to sťažujú. Informácie chcú dostávať ludia vo veku 20 rokov, 40 ale aj 70. A teda nejde len o informovanosť prostredníctvom internetu. /aj ked je smutné, že niekto obetoval svoj čas aby túto stránku vytvoril a teraz sú tu 3-4 príspevky mesačne - keď je plodné obdobie/. Keby na túto stránku nepísali Jozef Zvolenský a Tomáš Kolembus tak to tu zapadne prachom... to dúfam nechceme.
 
Informujte nás ! 
Posledná úprava Štvrtok, 12 August 2010 05:24
 
«ZačiatokDozadu123DopreduKoniec»

Stránka 1 z 3
Copyright © 2023 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
zápis2009_1...
Image Detail