Úvod Podujatia
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 0 až 2 °C. Zajtra zamračené, dážď so snehom, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -2 až 0 °C.

Podujatia
Deň matiek - 11. mája 2014 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Pondelok, 12 Máj 2014 11:47

V nedeľu dňa 11. mája 2014 sa uskutočnilo podujatie ku "Dňu matiek" v spoločenskej sále v kultúrnom dome. Po slávnostnom príhovore starostu obce Mgr. Tomáša Kolembusa, otvoril program piesňou spevácky súbor Vápenkár, potom vystúpili deti z materskej a základnej školy s kultúrnym programom, ktorý si pripravili pre mamičky a staré mamy. Na záver opäť zaspieval spevácky súbor Vápenkár, starosta obce sa poďakoval všetkým prítomným a podujatie ukončil. Všetky deti, mamičky  a staré mamy dostali od obce sladkosti.

Ďakujeme všetkým účinkujúcim - členom speváckemu súboru Vápenkár,  žiakom materskej a základnej školy Skýcov za pekný program, ktorý bol veselý, zábavný, ale aj dojímavý. Poďakovanie patrí aj všetkým triednym učiteľkám a učiteľom, ktorí so svojimi žiakmi tento program pripravili. Veríme, že ste boli všetci spokojní a odchádzali z osláv plní pekných dojmov a zážitkov. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Pondelok, 12 Máj 2014 13:56
 
Pozvánka na "Deň matiek" v nedeľu 11.5.2014 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Pondelok, 05 Máj 2014 11:27

Obec Skýcov pozýva všetky mamičky, staré mamy v nedeľu 11. mája 2014 na "DEŇ MATIEK" o 15.00 hodine v spoločenskej sále kultúrneho domu.

Slávnostný program si pre Vás pripravili deti z materskej a základnej školy.

Tešíme sa na Vašu účasť. Plagát akcie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Pondelok, 12 Máj 2014 13:56
 
Stavanie mája 30.4.2014 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Pondelok, 05 Máj 2014 08:04

V stredu podvečer dňa 30. apríla 2014 sa o 18.30 hod. na námestí uskutočnilo  stavanie mája.

Máj stavali mládenci a muži z Dychovej hudby Skýcovanka, ktorí svojím spevom a hudbou spríjemnili toto podujatie, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

Dievčatá zo Základnej školy ozdobili máj stužkami a potom sa staval máj tradičným spôsobom - rebríkmi. Všetko sa úspešne podarilo a potom nasledovalo kultúrne vystúpenie Dychovej hudby. Keďže bolo aj pekné počasie, akcie sa zúčastnilo veľa našich občanov. O občerstvenie sa postarali členovia speváckeho súboru Vápenkár. Veríme, že sa podobné podujatia zachovajú aj do budúcnosti. Fotografie si môžete pozrieť tu a tu.

Posledná úprava Pondelok, 05 Máj 2014 12:30
 
Spieva celá dedina 2011 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Pondelok, 03 Október 2011 03:00

V nedeľu, 2. októbra 2011 sa v sále kultúrneho domu uskutočnil 5. ročník hudobno - zábavného programu Spieva celá dedina. Úvodná báseň v podaní Vladimíra Ondrejku st. v kombinácii s hudobným doprovodom Lucie Dianovej a Štefana Juríka ml.  vhodne naladila atmosféru v celej sále. V nasledujúcich dvoch hodinách si preplnená sála vypočula dvanásť speváckych výkonov detí, strednej generácie i dôchodcov. Odzneli piesne ľudové, moderné, všetko s výborným hudobným doprovodom DH Skýcovanka  a so skvelým aranžmánom Štefana Juríka ml. Poďakovanie si zaslúžia všetci účinkujúci. Bolo to vtipné  a výborne to zapadlo do celkovej atmosféry, ktorá bola v sále.

 

Posledná úprava Pondelok, 07 November 2011 13:57
Čítať celý článok...
 
YAMAHA CLASS - hudobné kurzy PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Pondelok, 14 Február 2011 08:49

YAMAHA Class
YAMAHA Class YAMAHA Class


Hudobné školy Yamaha vznikli v 50-tych rokoch minulého storočia v Japonsku ako hudobno-pedagogický projekt. V súčasnosti pôsobia po celom svete a patria so svojimi 700.000 žiakmi a 20.000 učiteľmi k najväčším organizáciám svojho druhu Od roku 1994 pôsobia aj na Slovensku.

Metóda YAMAHA

Základom výučby v hudobnej škole Yamaha je elementárna hudobná výchova detí predškolského veku. Zvláštnosť tejto výučby spočíva v zapojení rodičov do hudobného rozvoja dieťaťa. Hlavným ťažiskom vyučovania je vedenie detí k hravému zaobchádzaniu s hudobnými prvkami, predovšetkým k formovaniu hudobného sluchu.


Vyučovanie prebieha v malých prehľadných skupinách. Otvorená skupinová výučba tvorí dôležitý podiel vyučovacej koncepcie. Žiaci sa na hodine v prehľadných skupinách učia spoločne a súčasne jeden od druhého. Deti, ktoré sú odmalička rozvíjané po hudobnej stránke, získavajú okrem potešenia z hudby podvedome aj predpoklady k rozvoju kognitívnych schopností. Rôzne zvuky, spev, hudba i reč ich obklopujú natoľko, že si postupne na svet zvukov nielen zvykajú, ale ich aj obľubujú, a to najmä cez rodinných príslušníkov. Preto je v jednotlivých programoch spätosť dieťaťa a rodiča veľmi potrebná.


Posledná úprava Pondelok, 14 Február 2011 08:51
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 1 z 5
Copyright © 2023 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Rozlúčková_...
Image Detail