Úvod Rozhovory
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 0 až 2 °C. Zajtra zamračené, dážď so snehom, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -2 až 0 °C.

Rozhovory
Josef Veverka - Rozhodol som sa podnikať na zelenej lúke PDF Tlačiť E-mail
Napísal Vladimír Ondrejka ml. a Tomáš Kolembus   
Utorok, 29 Január 2013 09:35

Človek, ktorý v 42 rokoch odišiel z Hradca Králové a prišiel na Skýcov. Začal podnikať a dnes zamestnáva 30 ľudí vo firme Skydent na výrobu dentálnych filmov. Exportujú do celého sveta. Čistou češtinou hovorí, že Skýcov je jeho "citofka". Ing. Josef Veverka.

Možno veľa ľudí v obci netuší, kde ste sa narodili.

Narodil som sa v Hradci Králové, kde som žil do doby, kým som mal 42 rokov. Vtedy som odišiel.

Čomu ste sa venoval v Hradci Králové ?

V Hradci Králové som vyštudoval ZŠ, potom strednú priemyselnú školu v Pardubiciach, vysokú školu chemickú tiež v Pardubiciach a zo školy som nastúpil do Fomy, kde som pracoval až do doby, keď som sa rozhodol, že budem podnikať a odišiel som na Slovensko.

Prečo Slovensko ?

Vo Fome som prešiel radou funkcií, kde som začínal ako predák, majster, vedúci výroby, výrobný námestník, podnikový riaditeľ. Rozhodol som sa podnikať a chcel som začať niekde, kde som úplne neznámy, na zelenej lúke, bez väzieb. Predstavy boli také, že budeme hľadať miesto, kde vybudujeme centrálne laboratórium na výrobu fotografií pre Slovensko, a nakoniec sme skončili na Skýcove.

Úplnou náhodou ?

Hľadali sme miesto, kde by sa to laboratórium dalo vybudovať. V tej dobe veľa firiem končilo a zistili sme, že na Skýcove je voľný bývalý areál Kovoplastu a so svojim partnerom sme sa tu boli pozrieť, zdalo sa nám to vhodné. Z toho dôvodu sme sa rozhodli, že začneme podnikať na Skýcove.

Prišli ste na Slovensko, na Skýcov...

Ubytovali sme sa na ubytovni v Brezinách, pomohli nám Matejoví, ktorí robili v tom čase správcov objektu. Ja som mal predstavu, že vybudujeme laboratórium. S manželkou, ktorá predtým pracovala tiež vo foto-sektore, sme kúpili minilab, ktorý sme priviezli 13. decembra 1990 do Brezín. Bol to jeden z prvých minilabov na Slovensku. V marci 1991 sme vo verejnej dražbe kúpili Kovoplast. Keď sme plánovali realizáciu laboratória, zistili sme, že sú tu problémy s vodou a odpadmi, z toho dôvodu sme myšlienku opustili. Keď už ale bola fabrika kúpená, rozhodli sme sa s partnerom, že tam zriadime kovovýrobu.

Posledná úprava Utorok, 29 Január 2013 15:22
Čítať celý článok...
 
Rozhovor s pánom farárom PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Utorok, 21 Apríl 2009 18:48

V obci máme nového pána farára, ktorý sa volá Juraj Pluta. Požiadal som ho o rozhovor a on veľmi ochotne odpovedal na moje zvedavé otázky. Prosím o pochopenie, ja nie som novinár, takže je to taký poloprofesionálny rozhovor :))) Snažil som sa :))) Cieľom tohto rozhovoru je predstaviť pána farára, od jeho detstva, školské časy, prácu až po jeho záľuby. 

 

Posledná úprava Streda, 22 Apríl 2009 04:24
Čítať celý článok...
 


Copyright © 2023 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Burza_2011_...
Image Detail