Úvod Šport
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 0 až 2 °C. Zajtra zamračené, dážď so snehom, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -2 až 0 °C.

Šport


Krásny víkend na Košariskách!!! PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 29 Apríl 2022 10:41

Po troch rokoch sa opäť do Motocrossového areálu Skýcov - Košariská vrátil zvuk motoriek.


Členovia Motocross Clubu Skýcov, aj za pomoci Petra Michaliska, firmy Vion a.s. ako i ďalších sponzorov pripravili za necelé dva mesiace všetko na úvodné podujatie Medzinárodných majstrovstiev SR v Country Crosse.


23. a 24. apríla 2022 si cestu na Skýcov našlo 248 pretekárov nielen zo Slovenska, ale i z Česka a Poľska.


Podľa nových pravidiel sa Country Cross jazdí na 3 štarty a prvé začali v sobotu o 10.00, 12.15 a 14.30 hod. V nedeľu sa štartovalo o hodinu skôr. Usporiadatelia tak mali od skorého rána dosť času pokropiť celú trať vodou. O zalievanie trate sa postarali DHZ Sľažany a Topoľčianky.


V sobotu navštívil motocrossový areál vdp. Ladislav Kováč správca farnosti Skýcov , ktorý nám po polnoci "vybavil" dvojhodinový dážď a tak v nedeľu už na 10 km okruh nebolo potrebné zalievať. Jazdci si tak ráno užili aj trošku blata.


Napriek pár menším zraneniam bolo všetko poriadku, veď celý pretek mali pod kontrolou zdravotné zabezpečenie ATV Rescue System so sanitkami, terénnym vozidlom a štvorkolkami.


Pandemické opatrenia nedovolili odovzdať minulý rok jazdcom hodnotenia, tak bolo v sobotu súčasťou podujatia aj vyhlásenie výsledkov sezóny 2021.


Fanúšikovia motorizmu si na trati mohli vychutnať jazdcov na skokoch, kameňoch, výjazdoch, ale ja na extréme. Všetci diváci sa mohli občerstviť v bufetoch s gulášom, cigánskou, klobáskami či hot-dogmi. Deti si prišli na svoje cukrovou vatou, trdelníkmi, praclíkmi, alebo sladkou kukuricou. Deti mali v nedeľu cukrovú vatu a kinder vajíčka zdarma a tie, ktoré vydržali do konca podujatia, po vyhlásení výsledkov dostali šálku a magnetku s logom podujatia na pamiatku.


Domáci jazdci opäť nesklamali a počas oboch súťažných dní si vybojovali tieto miesta:


Andrej Šedivý - 1. miesto v triede Hobby E2

Erika Gaherová - 2. miesto v kategórií ženy

Rudolf Siklienka - 1. miesto v triede SP E2

Patrik Pauček - 4. miesto v kadetoch

Marián Matejov - 5. miesto v MM SR E3

Erik Siklienka - 17.miesto v kategórií SP E3

Anton Fides - 12. miesto si v Hobby E1

Martin Nipča - 7. miesto v triede Hobby E3


V mene Motocross Clubu Skýcov ďakujeme všetkým naším jazdcom za vzornú reprezentáciu.


V súťaži tímov bol najlepší Slovnaft Rally Team aj s tradičným účastníkom Ralley Dakar Štefan Svitkom, ktorý po vyhlásení výsledkov potešil svojich fanúšikov autogramiádou a krásnymi fotkami na pamiatku.


Prezident Motocross Clubu Marián Bernát vyslovuje poďakovanie všetkým sponzorom, členom klubu, traťovým komisárom, pomocníkom v bufetoch i všetkým, ktorí prispeli k výborne zvládnutému podujatiu, začo poďakovali aj členovia zo Slovenskej motocyklovej federácie.


Osobitné poďakovanie patrí aj starostovi obce Skýcov Mgr. Tomášovi Kolembusovi, Viliamovi Matejovi a Združeniu urbárnikov pozemkového spoločenstva obce Skýcov, firme Agrok s.r.o., Romanovi Ďuračkovi - Autocentrum Pezinok, firme Rechtys s.r.o. a všetkým ktorí sa pričinili o krásne podujatie motoristického športu v Skýcove po dlhšej ťažkej dobe, na ktoré sme patrične hrdí.


Marián Miškov - viceprezident Motocross Clubu Skýcov


Viac informácií nájdete na: https://www.motocrossclubskycov.sk/

Posledná úprava Piatok, 29 Apríl 2022 10:53
 
15. ročník Pochodu okolo obce Skýcov PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Streda, 09 Február 2022 14:37

Pandemické opatrenia po troch rokoch dovolili usporiadať prvú februárovú sobotu ZO-ZTŠČ Klub biatlon Skýcov „Tradičný pochod okolo obce Skýcov na lyžiach“.

Podmienky boli cez týždeň priaznivé, ale dážď zmaril všetky plány usporiadateľov a tak sa rozhodlo, že bude lepšie ísť pochod na pešo.

Účastníci sa oboznámili s cca 10 km trasou, dvoma zástavkami s občerstvením a potom už nič nebránilo odštartovať pochod z areálu chaty Breziny.

Starosta obce Mgr. Tomáš Kolembus po krátkom príhovore odštartoval 15. ročník pochodu.

Krásny čas, vynikajúca nálada a kopec nádherných zážitkov nás po troch hodinách zaviedla do cieľa areálu chaty Breziny.

Po spoločnej opekačke vyhodnotil organizátor pochodu Marián Miškov všetkých účastníkov pamätným diplomom a vecnými cenami.

Najstaršou účastníckou bola p. Rozália Matejová a najmladšími boli Adelka Matejovová a Marco Miškov.

Organizátor pochodu vyslovuje poďakovanie OcÚ za podporu, Rudolfovi Kováčikovi, Palimu Solmošimu a Petrovi Benkovi za pomoc pri zabezpečovaní pochodu.

Poďakovanie patrí aj sponzorom za ceny a všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k zabezpečeniu pochodu.

Fotografie nájdete tu.

Napísal: Marián Miškov

Posledná úprava Streda, 09 Február 2022 14:52
 
Novoročný stolnotenisový turnaj PDF Tlačiť E-mail
Napísal Miroslav Ondrejka   
Nedeľa, 03 Január 2016 10:22

Tak, ako je už v našej obci dobrým zvykom aj toto vianočné obdobie sa konal stolnotenisový turnaj. Stolnotenisový klub Skýcov určil hrací deň na 2. januára 2016. V sále kultúrneho domu sa zišlo 21 hráčov a hráčok. Všetkých sme rozdelili do troch kategórií: deti, amatéri a profesionáli. V detskej kategórii boli 4 hráči, v kategórii amatérov bolo 8 hráčov a kategória profesionálov bola najpočetnejšia, tam bolo 9 hráčov. Všetky zápasy, nie len tie skupinové, ale aj zápasy v „pavúku“, boli zaujímavé a napínavé. V sále kultúrneho domu sa viackrát ozýval potlesk, či jasot. Celkovo sa odohralo presne 80 zápasov a výsledky v kategóriách boli nasledovné:

 

Kategória deti:

1. Daniel Fedorek

2. Ján Fedorek

3. Damián Dravecký

 

Kategória amatéri:

1. Ján Pauček

2. Dušan Jenis

3. Michaela Bernátová

 

Kategória profesionáli:

1. Vladimír Ondrejka ml.

2. Martin Kusý

3. Štefan Žikavský st.

 

Stolnotenisový klub Skýcov sa každoročne snaží udržiavať tradíciu tohto turnaja a tiež zvyšovať jeho úroveň. Za pomoc pri organizácii, ako aj finančnú podporu by som chcel poďakovať Mariánovi Bernátovi, ktorý už tradične podporuje tento turnaj, nie len finančne /zabezpečenie občerstvenia, vecné ceny pre umiestnených, vykurovanie KD a ďalšie veci spojené s existenciou stolnotenisového klubu/, ale aj ako aktívny hráč. Poďakovanie tiež patrí pánovi starostovi Tomášovi Kolembusovi, ktorý na turnaj venoval poháre pre umiestnených a tiež vecné ceny.

Víťazom blahoželám k umiestneniu a verím, že budúci rok si do sály kultúrneho domu nájde cestu ešte viac fanúšikov stolného tenisu.

Miroslav Ondrejka

Posledná úprava Nedeľa, 03 Január 2016 10:31
 
4. ročník Memoriálu Karola Šedivého v Oslanoch PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 18 Október 2015 09:15

Karol Šedivý
Karol Šedivý Karol Šedivý

Automotoklub Plochá dráha Žarnovica pripravuje 4. ročník Memoriálu Karola Šedivého - pretekov áut na plochej dráhe, ktorý sa uskutoční dňa 25. októbra 2015 o 10.00 hod. v Motoršporte Aréna v Oslanoch.

Slovenský automobilový pretekár Karol Šedivý bol osemnásobným Majstrom Slovenska v autokrose. V rokoch 2004 až 2009 sa zúčastnil všetkých 6. ročníkov pretekov AUTOSLIDE a 5x si vybojoval zlato, 1x striebro. Bol tiež nekorunovaným kráľom autokrosu na Slovensku. Tragicky zahynul 3.3.2009 pri dopravnej nehode.

Práve na jeho počesť Automotoklub Plochá dráha Žarnovica v roku 2012 usporiadal 1. ročník pretekov áut na plochej dráhe. Úvodný 1. ročník sme mu venovali práve v deň, keď by podľa kalendára oslavoval meniny. Tento rok to bude 25. októbra a nie na plochodrážnom ovále v Žarnovici, ale v najmodernejšom autokrosovom areáli v Oslanoch.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Zdroj: http://www.speedway.sk/

Posledná úprava Pondelok, 26 Október 2015 16:58
 
Na úvod 2 prehry PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Vladimír Ondrejka ml.   
Sobota, 18 Január 2014 20:30

Klub Skýcov
Klub Skýcov Klub Skýcov

Dnes sa znova rozbehla stolnotenisová liga. One mužstvá hrali doma - najskôr Béčko proti Martinu n. Žitavou a večer Áčko proti Tesárskym Mlyňanom B.

Nedarilo sa ani jednému z mužstiev a po prehre Béčka 7 : 11 prehralo Áčko najtesnejšie 8 : 10. Viacero zápasov bolo veľmi tesných, mne osobne dnes napriek prehre ping-pong chutil :)

Posledná úprava Utorok, 04 Február 2014 18:52
 
«ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec»

Stránka 1 z 34
Copyright © 2023 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Cvičenie___...
Image Detail