Úvod Knižnica
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 0 až 2 °C. Zajtra zamračené, dážď so snehom, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -2 až 0 °C.

Knižnica

Obecná knižnica Skýcov ma zaujímavú históriu. V minulosti bola umiestnená v priestoroch kultúrneho domu na poschodí, potom boli tieto priestory využívane pre potreby klubu dôchodcov a v súčasnosti sa v týchto priestoroch nachádza múzeum.

Knihy boli dva roky uskladnené v sklade na Obecnom úrade v Skýcove. Spoločným projektom ZŠ Skýcov ,OZ Nebojsa a OcÚ Skýcov sme vybudovali za výdatnej pomoci žiakov školy priestory pre Obecnú knižnicu v budove ZŠ Skýcov. Bolo potrebné premiestniť drevenú priečku, vybetónovať podlahu, urobiť izoláciu, zapojiť eletrinu a vymaľovať priestory. Knižnicu sme zariadili starším nábytkom, s kvetmi a osvetlením, takže vyzerá ako izba s knihami. Potom bolo potrebné preniesť všetkých 3700 kníh a nanovo ich pretriediť a zaevidovať. Túto mravenčiu prácu zodpovedne zrealizovali knihovníčky Mgr.Helena Juríková a Mgr. Eva Zvolenská.

Naša knižnica sa zapojila do viacerých projektov, vďaka ktorým sme získali finančné dotácie na nákup nových publikácii a taktiež knižničného nábytku.V súčasnosti má knižnica 4092 titulov, 140 čitateľov a v tomto roku už vyše 600 výpožičiek. Ostáva len dúfať, že do Obecnej knižnice Skýcov si nájde cestu viac čitaťeľov.

Knižnica je otvorená každú  stredu v čase 15.00 - 17.00 hodiny.Oznam o doplnení a aktualizácii knižného fondu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Utorok, 14 Január 2020 14:22

Vážení občania,

oznamujeme Vám, že s finančnou podporou Fondu na podporu umenia Bratislava bol knižničný fond v obecnej knižnici doplnený a rozšírený o 103 nových knižných titulov. Boli zakúpené nové knihy pre deti, mládež aj dospelých. Pozývame Vás na návštevu knižnice a veríme, že si z bohatej ponuky nových kníh vyberiete.

Posledná úprava Utorok, 14 Január 2020 14:24
 
Čo číta Eliška III PDF Tlačiť E-mail
Napísal Eliska Krajcikova   
Piatok, 05 Jún 2009 22:01

Orpham Pamuk
Orpham Pamuk Orpham Pamuk

Tramtadadá, a je to tu, konečne budem písať o knihe, ktorá ma inšpirovala inšpirovať ostatných čitateľov bažiacich po kvalitnom čítaní. Chvíľa napätia....a je to tu:

Orpham Pamuk : Moje meno je Červená.

 Je to bomba! Aspoň teda pre mňa. Táto kniha zatiaľ patrí medzi mojich TOP 3. Román je o úplne inej kultúre, tradícii a filozofii než je tá naša „západná“. Možno preto ma kniha tak fascinovala. Mimochodom, pán Pamuk je nositeľom Nobelovej ceny za literatúru, takže aj to zárukou kvality..

Dej tohto historického románu sa odohráva v Istanbule v 16. storočí v prostredí maliarov miniatúr*. Je vlastne detektívka napísaná tak, že si ani neuvedomíte, že je to detektívka. V celom románe sa pátra po záhadnom vrahovi maliarov miniatúr. No a popri tom sa odohráva príbeh veľkej lásky. Ocitnete sa v kuchyni bežnej rodiny, ale aj v súkromných izbách  sultána a dokonca aj v jeho „paláci darov“. A zároveň je to sprievodca bežným životom v stredovekom Istanbule, kde vedľa seba žili moslimovia, kresťania, Židia, Turci, Arméni, Benátčania atď.

Posledná úprava Sobota, 06 Jún 2009 11:10
Čítať celý článok...
 
Oznam o doplnení a aktualizácii knižného fondu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Streda, 12 September 2018 09:19

Vážení občania,

oznamujeme Vám, že s finančnou podporou Fondu na podporu umenia Bratislava bol knižničný fond v obecnej knižnici doplnený a rozšírený o nové knižné tituly. Boli zakúpené nové knihy pre deti, mládež aj dospelých. Pozývame Vás na návštevu knižnice a veríme, že si z bohatej ponuky nových kníh vyberiete.

Posledná úprava Streda, 12 September 2018 09:30
 
Čo číta Eliška II PDF Tlačiť E-mail
Napísal Eliska Krajcikova   
Streda, 01 Apríl 2009 19:02

knižnica
knižnica knižnica
Zdravím všetkých čitateľov beletrie. Ozývam sa vám po dlhšej pauze. Mám opäť jeden typ na krásne čítanie. (Tých typov mám veľa, ale času je nejako pomenej.) Aj táto kniha patrí medzi mojich TOP 10.

Čingiz Ajtmatov: Deň dlhší ako ľudský vek.

Ako hovorí moja kamarátka Evika, je to "vela vela" pekná kniha

Hlavná dejová línia sa odohráva v Kirgizsku uprostred širokánskej stepi na malej vlakovej stanici. Obyvatelia osady Búrkovo na čele s hlavným hrdinom Edigejom odprevádzajú na poslednej ceste svojho suseda. Idú ho pochovať na starý cintorín v oblasti prísne stráženej vojakmi neďaleko Bajkonuru. Počas ich „pochodu“ sa dozvedáme o osudoch jednotlivých obyvateľov osady. Zároveň sa paralelne odohráva fantastický príbeh posádky kozmickej lode. Takže je tu spojený tvrdý a tak trochu aj bezútešný život v zabudnutom kúte sveta s cestovaním po vesmíre....

Posledná úprava Štvrtok, 02 Apríl 2009 17:40
Čítať celý článok...
 
Oznam o doplnení a aktualizácii knižného fondu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Streda, 12 September 2018 09:09

Vážení občania,

oznamujeme Vám, že s finančnou podporou Fondu na podporu umenia Bratislava bol knižničný fond v obecnej knižnici doplnený a rozšírený o nové knižné tituly. Boli zakúpené nové knihy pre deti, mládež aj dospelých. Pozývame Vás na návštevu knižnice a veríme, že si z bohatej ponuky nových kníh vyberiete.

Posledná úprava Streda, 12 September 2018 09:29
 
«ZačiatokDozadu12DopreduKoniec»

Stránka 1 z 2
Copyright © 2023 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Pomazánky_2...
Image Detail