Úvod ZPOZ
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 0 až 2 °C. Zajtra zamračené, dážď so snehom, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -2 až 0 °C.

ZPOZ
Prijatie jubilantov v roku 2016 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Štvrtok, 20 Október 2016 12:42

V  nedeľu dňa 9. októbra 2016 sa uskutočnilo slávnostné prijatie jubilantov v spoločenskej sále kultúrneho domu. Pozvaných bolo 44 jubilantov, ktorí sa v roku 2016 dožívajú významných životných jubileí.

Na začiatku slávnosti vystúpili v kultúrnom programe deti materskej a základnej školy Skýcov. Nasledoval príhovor starostu obce a predstavenie jubilantov. Prítomní jubilanti sa podpísali do pamätnej knihy obce a dostali malý darček na pamiatku. Najstaršou prítomnou jubilantkou bola 93. ročná p. Pavlína Zrastáková. Najstaršou občiankou našej obce je 95. ročná p. Helena Géciová, ktorá sa zo zdravotných dôvodov nemohla našej akcie zúčastniť. Kultúrny program ďalej obohatil svojimi piesňami aj spevácky súbor Vápenkár.

Veríme, že slávnosť sa vydarila a všetci boli spokojní. Ďakujeme všetkým, ktorí sa jej zúčastnili a prajeme len to najlepšie do ďalších rokov. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Štvrtok, 20 Október 2016 19:54
Čítať celý článok...
 
Privítanie detí - 21.6.2016 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Piatok, 24 Jún 2016 10:18

Zbor pre občianske záležitosti pri OZ v Skýcove opäť po roku uskutočnil dňa 21. júna 2016 v obradnej sieni OcÚ slávnostné vítanie detí do života. Tri deti sa narodili v 2. polroku 2015 - Peter Pauček, Pavol Bielik a Maxim Žikavský, a tri deti v roku 2016 - Nela Karasová, Jozef Minár a Aneta Šútorová.

Po predstavení detí a príhovore starostu obce sa rodičia podpísali do pamätnej knihy obce. Členovia ZPOZ-u im odovzdali darčeky - príspevok od obce, hračky a kvety.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa tejto milej slávnosti zúčastnili a blahoželáme k narodeniu detí.

Keď zrodí sa človek, akoby si zvieral v dlani klenot najdrahší.

Chráň si ho a miluj ho tou najvrúcnejšou láskou.

Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Posledná úprava Piatok, 24 Jún 2016 16:47
 
Jubilanti - v roku 2015 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Štvrtok, 15 Október 2015 11:46

V mesiaci október sa stalo dobrou tradíciou, že si viac ako inokedy spomíname na starších spoluobčanov, ktorí sa dožívajú významných životných jubileí. Nebolo tomu inak ani v nedeľu 11. októbra 2015. Posedenia sa z pozvaných 26 jubilantov zúčastnilo 18 občanov. Deti materskej a základnej školy si pre nich pripravili kultúrny program, plný básničiek a pesničiek. Po príhovore starostu obce, sa jubilanti podpísali do pamätnej knihy a členovia ZPOZ-u im zablahoželali a odovzdali darčeky. Do programu prispel svojimi piesňami aj spevácky súbor Vápenkár. Veľmi potešila účasť našej najstaršej občianky p. Heleny Géciovej, ktorá tento rok v decembri oslávi 94 rokov a p. Ing. Jána Husáka, ktorý tento rok oslávil 92 rokov. Veríme, že sa jubilantom páčilo a  prežili pekné chvíle, na ktoré budú spomínať. Prajeme im pevné zdravie, šťastie a rodinnú pohodu v kruhu najbližších. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Štvrtok, 15 Október 2015 18:01
Čítať celý článok...
 
Privítanie detí - 17. júna 2015 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Piatok, 19 Jún 2015 09:16

DIEŤA.

Ten večný zázrak prírody, zázrak života. Prichádza na svet a rozdáva šťastie a lásku. Malá drobná bytosť s obrovskou mocou, ktorá lásku nielen rozdáva, ale ju aj prebúdza, upevňuje a rozvíja.

Dieťa je láska. Silná, bezhraničná a nastálo.

Príchod každého nového človiečika na svet je dôležitou udalosťou. Aj naša obec vyjadruje svoju radosť, záujem a starostlivosť o vývin a život nových občanov aj tým, že každoročne usporadúva slávnosť Vítania detí do života.

Nebolo tomu inak ani tento rok,  v stredu dňa 17. júna 2015 sa v obradnej miestnosti obecného úradu uskutočnila táto milá slávnosť. Privítali sme rodičov a ich deti - nových občanov našej obce, narodených od mája 2014 a v roku 2015. Sú to:

  1. Patrik Dávid
  2. Dorotka Bilošová
  3. Daniel Krigovský
  4. Hanka Rajtarová
  5. Peter Michalisko
  6. Lukáš Matejov
  7. Nikolka Sedmáková

Darovať život je najväčším poslaním. Postarať sa o tento život je zase najväčšou zodpovednosťou. A vychovať z toho malého, ešte nemohúceho človiečika skutočne človeka, to je najväčším úspechom rodičov.

Rodičom želáme pevné zdravie a veľa trpezlivosti pri výchove detí. Nech rastú pre radosť Vám, vašej rodiny, našej obce i celej spoločnosti, aby z nich vyrástli statoční, zdatní, schopní ľudia, s čistým a otvoreným srdcom.

 

Zlatý kľúč, ktorý nám otvára

tajomné dvere, má iba duša.

Duša človeka - duša dieťaťa

a DIEŤA JE LÁSKA.

Posledná úprava Piatok, 19 Jún 2015 16:39
 
Posedenie pre jubilantov - 12.10.2014 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Gabriela Paukova   
Streda, 15 Október 2014 12:56

V nedeľu 12. októbra 2014 sa  uskutočnilo v rámci mesiaca úcty k starším "Posedenie pre jubilantov", ktorí sa tento rok dožívajú významných životných jubileí. Pozvanie prijalo 21 jubilantov a zúčastnila sa ho aj naša najstaršia občianka 93. ročná p. Helena Géciová. V kultúrnom programe vystúpili deti z MŠ a ZŠ, spevácky súbor Vápenkár a dychová hudba Skýcovanka. Starosta obce a členovia ZPOZ-u zablahoželali prítomným jubilantom, odovzdali darčeky a jubilanti sa podpísali do pamätnej knihy obce. Potom nasledovalo malé občerstvenie a vzájomná diskusia prítomných. Veríme, že sa im páčilo a strávili spolu s nami príjemné nedeľné popoludnie. Všetkým účinkujúcim ďakujeme za pekný program. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Streda, 15 Október 2014 16:12
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12DopreduKoniec»

Stránka 1 z 2
Copyright © 2023 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Božie telo_...
Image Detail